Консиліум

ПАРТНЕРСТВО ЗАДЛЯ УСПІХУ ДИТИНИ

Адаптація до навчання в середній школі – важливий етап в житті кожного п’ятикласника. Він пов'язаний із зміною соціального статусу дітей, їх режиму дня, умов навчання, збільшенням кількості вчителів-предметників, навчального навантаження  та часу на виконання домашніх завдань. Питання адаптації хвилює багатьох батьків. Саме тому 27 грудня 2021 року був проведений консиліум «Від адаптації до успіху».

Метою засідання було об’єднання зусиль усіх учасників освітнього процесу зацікавлених в успішному навчанні й повноцінному розвитку п’ятикласників, координація спільних дій щодо успішного навчання, повноцінного розвитку дітей та подолання їх дезадаптації.

Учасниками консиліуму були адміністрація,  класний керівник 5 класу, вчитель початкових класів, практичний психолог, медсестра  та батьки п’ятикласників.

Заступник директора Яцута Л.С. поінформувала про актуальність проблеми адаптації здобувачів освіти 5 класу, запропонувала взяти участь в тренінгових вправах.  Практичний психолог Котяш В.П. ознайомила з психологічними особливостями та результатами анкетування п’ятикласників. Були надані рекомендації вчителям і батькам щодо роботи з молодшими підлітками. Класний керівник склала цілісний портрет  класного колективу. Медична сестра доповіла про особливості біологічних адаптаційних процесів здобувачів освіти.

Робота педагогів та батьків проходила в атмосфері співпраці та дружнього спілкування.

Відбувся обмін досвідом та вироблені спільні рекомендації щодо психолого-педагогічного супроводу п’ятикласників. Адже подоланню труднощів періоду адаптації  може сприяти тільки цілеспрямована координація дій всіх учасників освітнього процесу, їхній професіоналізм та досвідченість..

Партнерство-це підтримка!

Усі форми взаємодії педагогів  та батьків мають бути підпорядковані єдиній меті – забезпечити оптимальні умови для розвитку кожної дитини. Адже педагогіка партнерства сьогодні є однією з пріоритетів сучасної школи. Саме такого висновку дійшли учасники психолого-медико-педагогічного консиліуму «Адаптація першокласників до навчання в умовах Нової української школи», який відбувся 29 грудня 2021року. Засідання було результатом кропіткої праці довжиною в один семестр.

Заступник директора  Жакун О.М. повідомила про актуальність проблеми адаптації першокласника  до навчання в школі, про роль педагога в успішній адаптації та командний підхід усіх учасників освітнього процесу.

Практичний психолог Котяш В.П. ознайомила з віковими особливостями  шестирічок, проаналізувала результати  досіджень адаптаційного періоду першокласників.

Вчитель 1 класу Чудік Н.М.презентувала  педагогічний портрет дитячого колективу та  зазначила, що в дітей є високий навчальний потенціал і хороші дружні стосунки.

Медсестра Васильчик Н.О. поінформувала про стан здоров’я здобувачів освіти, акцентувала увагу на важливості дотримання режиму дня та здорового харчування.

Активними учасниками засідання були батьки. Вони долучилися до обговорення та задавали запитання, які їх цікавили та хвилювали.

В ході роботи консиліуму було вироблено рекомендації для успішної адаптації школярів.

Завершився  консиліум розподілом обов’язків між його учасниками щодо ведення супроводжуючої і консультативної роботи.

Щиро дякуємо батькам за співпрацю!

Психолого-педагогічний консиліум

Дошкільна освіта є важливим етапом для цілісного розвитку дитини. Нині її зміст органічно пов'язаний з ідеями Нової української школи: він забезпечує наступність між дошкільною та початковою освітою в умовах шкільної реформи. В Заслуцькому НВК 24 грудня 2020 року проведено консиліум з теми
" Про готовність дітей дошкільного віку до 1 класу". Його активними учасниками були батьки, медична сестра, педагогічні працівники ЗДО і вчителька майбутніх першокласників. До уваги була представлена презентація, психолого-педагогічні характеристики, поради батькам та проведене ранкове коло. Зустріч пройшла цікаво і продуктивно.

Відповідно до річного плану закладу освіти 08 січня 2020 року педагогічний колектив працював над вирішенням дидактичної проблеми щодо адаптації учнів 5 класу до навчання у основній школі. Метою проведення психолого-педагогічного консиліуму було об’єднання зусиль усіх учасників освітнього процесу, зацікавлених в успішному навчанні й повноцінному розвитку п‘ятикласників, для розробки спільних рекомендацій з впровадження моделі індивідуально-психологічного супроводу дітей, які мають труднощі в процесі адаптації до навчання. Завдання консиліуму:1. Характер адаптації учнів 5 класу до нових умов навчання на основі результатів діагностики.2. Колективне вивчення труднощів, які ускладнюють процес адаптації п'ятикласників.3. Розробка спільних рекомендацій з метою створення умов для успішного особистісного розвитку п’ятикласників та підвищення результативності навчально-виховного процесу.Учасниками психолого-педагогічного консиліуму були: перша вчителька та класний керівник 5 класу, практичний психолог, директор, медсестра школи, батьки.