Історія НВК

Історія гімназії

Першу школу в селі відкрили в 1937 році. Навчання велося польською мовою. Учнями одного класу були діти різного віку. Вчителем був поляк Міндак Луціан. Школа розмістилася в селянській хаті на місці теперішнього медпункту. Вчителеві платила громада.

У 1939 р. в результаті приєднання західно-українських земель до складу Радянського Союзу в селі розбудовувалася радянська влада. Школа майже рік не працювала. І лише в кінці 40 р. діти знову почали вчитися. У роки війни школу не закрили. З Польщі приїхала вчителька, яка навчала дітей німецької мови. Після війни школа розмістилася в трьох селянських хатах на різнх вулицях села. Називалася Хлівецька початкова школа. Усі діти ходили до школи, але дехто, провчившись 1-2 роки закінчував освіту.

У 1958р. збудували нове приміщення школи, розібравши кілька старих селянських хат. 1-3 класи були окремою Хлівецькою початковою школою, а 4-7 класи філіалом Колківської середньої школи. Після зміни назви села школа називалася Заслуцька. Перший директор Заслуцької восьмирічної школи – Пасічник Петро Олексійович. До 2001р. діти навчалися в приміщенні тієї школи.

У вересні 2001р. завдяки старанням місцевих  керівників, району і області, багатьох людей села і всього району, які брали участь у будівництві школи,  відкрила  двері нова, довгоочікувана  школа-красуня. На сьогоднішній день у школі навчається 94 учні, працює 20 учителів.

А у вересні 2009 року на базі школи відкрили дошкільну групу «Сонечко» для п’ятирічних дітей. На сьогоднішній день у групі займається 12 діток.

У 2016 році переобладнали частину приміщення школи на заклад дошкільної освіти "Сонечко".

15 серпня 2022 року Заслуцький НВК перейменовали на Заслуцьку гімназію.

Фільм "Поліська ювілярка. Історія села та школи"