Поради психолога

ЯК ПРАВИЛЬНО РОЗЛУЧАТИСЯ З ДИТИНОЮ ПЕРЕД ВІДВІДУВАННЯМ ДНЗ
·                    Напевно, найскладнішим моментом як для малюка, так само і для його батьків є момент ранкового розставання. Адже мама, відводячи вперше в сад своє маля, часто дуже нервує і переживає. Дитина це відчуває - і теж переживає. Тому Вам самим потрібно навчитися розлучатися з дитиною: вгамуйте тривогу і докори сумління через рішення вийти на роботу. Якщо мама впевнена, що з її малям у садку все буде гаразд, - так і буде.
·                    Дорогою розповідайте щось захопливе.
·                    Будьте чесні з дитиною. Не тікайте! Чітко скажіть: «Я йду на роботу, але я прийду за тобою після того, як ти поїси й поспиш».
·                    Дайте малюку із собою «талісман»: улюблену іграшку, вашу хустинку.
·                    Вигадайте ритуали прощання. Більш комфортному розставанню з дитиною сприятиме невеликий ритуал: поцілунок, обійми, ласкаве слово на вушко. Після цього - йдіть відразу. Чим довше ви будете тупцювати в нерішучості - тим більша ймовірність того, що дитина почне вередувати. І не слід переживати і повертатися, почувши плач дитини! У більшості випадків вже через пару хвилин малюк перестає плакати, відволікається і йде грати. Пам'ятайте про це, матусі! Поки дитина в саду, не мучтеся переживаннями, не сумуйте і, тим більше, не плачте. Здоровим дітям просто необхідно навчитися обходитися без прискіпливого догляду батьків, колектив садочка має стати його близьким і приємним оточенням на певний час.
·                     Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них по імені, просити, а не забирати іграшки, у свою чергу, пропонувати іграшки іншим дітям.
·                    Не піддавайтеся на маніпуляції дитини - плач, умовляння, гнів. Чітко кажіть: «Ти будеш ходити в садок тому, що ти вже великий. А я допоможу тобі».
·                     Найголовніше - не бійтеся сліз дитини, адже вона поки що не може реагувати інакше! Не дратуйте дитину своїми сльозами і нервозністю. Багато мам не можуть стримати емоцій при розлученні з дитиною вранці, коли дитина йде до групи.
·                    Пам'ятайте, що дитячий садочок - це перший крок у суспільство, імпульс до розвитку знань дитини про поведінку в суспільстві.
·                    Важливо: якщо з кимось із батьків (частіше з мамою) дитина розлучається особливо важко, нехай спочатку її водить в дитячий сад той, з ким вона готова розлучитися спокійніше (тато, бабуся).
·                    Пам'ятайте, що всі діти - різні, тож у кожного процес адаптації проходить по-різному. Не намагайтеся підлаштуватися під загальноприйняті норми і шаблони, не засмучуйтеся, якщо чужі поради і досвід не працюють. Але не здавайтеся, якщо перший день чи навіть тиждень у новому колективі дався вам важко! Оточіть дитину турботою і дайте їй правильну підтримку, яка в цей період надзвичайно необхідна дитині, - і у вас все вийде!
·                     І ще. За час, проведений у розлуці з мамою, у малюків... немов сідає батарейка. Дитина потребує «підзарядки» - тісного спілкування з мамою. Тому, навіть якщо в домі є інші діти, хоча б півгодини приділіть особисто малюку. Разом погуляйте, почитайте книжку. А ввечері візьміть на руки, поколисайте, зайвий раз обійміть: тілесний контакт обов'язковий! Адже ваше сонечко дуже сумує за вами.

ЯК  ТРЕБА ПОВОДИТИСЯ БАТЬКАМ З ДИТИНОЮ, КОЛИ ВОНА УПЕРШЕ ПОЧАЛА ВІДВІДУВАТИ ДИТЯЧИЙ САДОК

1. Не залишати її в дошкільній установі на цілий день, якомога раніше  забирати  додому.
2. Створити спокійний безконфліктний клімат для неї в родині.
3. Щадити дитячу  ослаблену нервову систему.
4. Не збільшувати, а зменшувати навантаження на нервову систему.
5. Якомога раніше  повідомити медсестрі й вихователеві про особистісні особливості дитини.
б. Не кутати дитину, а одягати   відповідно до  температури.
7. Створювати у вихідні дні вдома для неї режим такий же, як і в дитячому садку.
8. Не реагувати на витівки дитини й не карати її за капризи.
9. При виявленій зміні у звичайному поводженні дитини якомога раніше  звернутися до лікаря.
10. При вираженні невротичної реакції залишити маля на кілька днів вдома й виконувати приписання лікаря.

ЯК НЕ ТРЕБА ПОВОДИТИСЯ БАТЬКАМ, КОЛИ ВОНА УПЕРШЕ ПОЧАЛА ВІДВІДУВАТИ ДИТЯЧИЙ САД

1. У присутності дитини погано говорити про дитячий садок.
2. «Карати» дитину  садком і пізно забирати її додому.
З. Заважати її контактам з дітьми в групі.
4. Увесь час кутати дитину, одягати не по сезону.
5. Конфліктувати із нею вдома.
6. Карати за капризи.
7. У вихідні дні різко міняти режим дня дитини.
8. Увесь час обговорювати в її присутності проблеми, повязані із дитячим садком.

9. Не звертати увагу на відхилення у звичайному поводженні дитини.

ЩОБ ПЕРЕГЛЯД МУЛЬТФІЛЬМІВ ПРИНОСИВ КОРИСТЬ ДИТИНІ, БАТЬКАМ ПОТРІБНО ДОТРИМУВАТИСЬ ТАКИХ ПРАВИЛ:

1. Час, проведений дитиною біля екрана, має строго дозуватися.

2.По можливості дивіться мультфільми разом з дитиною, обговорюйте їхній зміст після перегляду, попросіть малюка наступного дня переказати сюжет мультфільму. Якщо у маленького глядача виникають якісь запитання, наприклад, з приводу мотивації дій героїв, неодмінно поясніть йому і спробуйте в свою чергу запитати дитину: «А як би ти вчинив на місці головного героя?».

3.Перші мультфільми малюка за тривалістю не повинні перевищувати 5–10 хвилин. Найкраще підійдуть повчальні і добрі мультики, герої яких гарно намальовані або зроблені (якщо це ляльковий мультфільм). Гарний музичний супровід казки також збагачує її перегляд.

4. Діснеївські мультфільми та їм подібні продукти західної анімації більше підійдуть для дітей старшого віку. Ці мультики галасливіші і динамічніші, подекуди їхні персонажі поводяться дуже агресивно, отож далеко не всі вони підходять для несформованої психіки малюків.